Beef With Creamy Mushroom Sauce – Hovězí na houbách ve smetanové omáčce

dsc_0065-copy

Ingredients:

Serves: 4-5
Prep: 20 min.
Cook: 1hr. 40 min.
Total: 2hrs.

1 lb. of roast beef
1 small onion
2 Tbsp oil
3 oz. mushrooms
1 tsp salt
1/2 tsp caraway seeds
4 cups water
1 cup whipping cream
3 Tbsp all purpose flour
1/2 tsp lemon juice

Buy Me a Pivo at ko-fi.com

15 comments
 1. We really enjoyed this easy recipe. The creamy mushroom sauce is sooo good 😉 Can’t go wrong with your recipes! Thank you for all your posts 🙂

  1. Aww. Thank you Julie for all your nice comments and for trying out my recipes. 🙂

 2. Hello, better is to use a mix of mushrooms from Boletaceae family. But if you want to keep it really “czech” use dumplings.
  http://www.czechspecials.cz/getattachment/e2531034-80e7-4fca-87ec-b7756c509bd9/Ceske-knedliky.aspx?%20align=

  Honestly this is for the first time I see it with this kind of side dish.
  Greetings from Prague 🙂

  1. Maybe you can try it with mashed potatoes and be surprised how delicious it is. 😉 I am sure with dumplings it would also be tasty. Many greetings to Praha!

 3. Or actually, I guess I should ask, since the site specifies that these are recipe videos, are these available somewhere in a non-video form?

  1. I am working on printed cookbook.

 4. Milá Kristýno!
  Už třikrát jsem to uvařil – s knedlíkem, s bramborovou kaší, a také s noky. Je naprosto vynikající, celá rodina souhlasí!!!! (Dal jsem do něho i lžíci sušených hub).
  Přál bych si, abych měl více příležitostí mluvit a cvičit češtinu. Ted’ jsou moc vzácné. Vaše videa a kniha přinášejí zpět velmi sladké vzpomínky a jsou moje spojení s těmi sladkými dny na universitě, když jsem měl takovou úžasnou příležitost studovat krásný český jazyk, dějiny, kulturu, a hudbu.

  1. Mily James, tak to rada slysim, ze vsem chutna. 🙂 Dekuji za krasna slova! 🙂 Cestinu mate hezkou. Doporucuji sledovat treba ceske filmy. Takto aspon cestinu uslysite.

   1. Milá Kristýno! Moc lituji se dovědět noviny. Potušil jsem takovou situaci, ale ovšem je to osobní důvěrná věc, a nechceme se o tom zmínit. Zarmoutím se, nikdo nechci, aby trpěla taková laskavá a talentovaná mladá žena. Ach, mužovi mužou být takoví blbci – a tys takový klenot! Vězte, že máte hodně přátel, i když jsou neviditelní internetoví přátelé, a my Vás podporujeme a povzbuzujeme… Jim v Connecticutě

    1. Drahy Jim, moc dekuji za krasa slova! Moc si toho vazim! Byly to tezke 3 roky, ale ted uz je dobre a zivot jde dal. Lide z Czech Cookbook komunity mne aniz by vedeli davali silu jit dal a vse to zvladnout. Jsem za to neskutecne vdecna!

     1. Milá Kristýno, slova byla úpřímná. A jsem si jíst, že se tak všichni citíme. (Všimnul jsem si, že jsem napsal dvakrát “i” místo “e”… špatná mluvnice, nebo hloupé prsty?)
      Mimochodem: plánujete-li v budoucnosti druhý svazek knihy, rád bych ji korigoval a byl bych také rád působit jako redaktor angličtiny (všechno ovšem zdarma!). Vím, že moje čeština není bezvadná, ale aspoň mohu říci, že umím můj rodný jazyk (Dostal jsem v r. 1988 doktorát z Indiana University Bloomington, studoval jsem na Fakultě ruských a východoevropských studií. Přeložil jsem do angličtiny 6 knih z francouzštiny, němčiny, a mad’arštiny, i 1-2 články z češtiny). Tak prosím, napište mi, mate-li o tom zájem! Doufám, že přiští kapitola života Vám přinese více štěstí a další úspěchů.

     2. Moc dekuji James! Je to od vas moc mile a stedre! Moc dekuji za nabidku. 🙂 Urcite planuji dalsi knihu a budu se o ni snazit aby vysla v pristim roce. 🙂 Tak se potom urcite ozvu. Wow, vy umite tolik jazyku? Preji krasne vanocni svatky!

 5. P. s. (to jest “mužové”)

  1. Milá Kristýno, taky Vám a Vaší rodině přeji velmi veselé Vánoce, a mír, zdraví, a štěstí v novém roce!

   (Moje matka byla francouzka, tak jsem mluvil fr. od dětství, ale také ve škole jsem studoval francouzštinu ovšem na vyšší úrovni, a od 16 let i němčinu. Umím jen trochu řecky, hlavně ze cirkevní “řecké školy”. Snad je dívné, že němčina je pro mě nejpohodlnější. Mad’arština je taky docela pohodlná (nevěřte Mad’arům, není tak těžká, nemá ani rod ani skloňování – t.j. kromě 4. pádu, koho/co) . Ze všech těch jazyků byla čeština naprosto nejtěžší, ale očividně ji miluji. (Také jsem měl krátší kurzy ruštiny, ukrajinštiny, a staroslovanštiny. Od té doby jsem říkal, že gramatika slovanských jazyků je důkaz existence Satana!)

   Moje nabídka je naprosto upřímná, byl bych moc hrdý, kdybych mohl pomáhat s produkcí nové knihy! (Máte moji emailovou adresu, že ano?)

   S pozdravem
   Jim

   1. Dekuji Jim, ano to verim, ze cestina byla nejtezsi. Je to hodne tezky jazyk. I my Cesi s ni nekdy zapasime. 😀 Ano mam vas email a urcite se potom ozvu. Jeste jednou dekuji a krasne Vanoce! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *